F1: Hamilton bez problema do pole position-a na Silverstone

Vozilica

Lewis Hamilton oporavio se od izlijetanja i crvene zastave te završio ispred svog momčadskog kolege iz Mercedesa Valtteria Bottasa. Max Verstappen startati će treći za Red Bull, dok Nico Hulkenberg nije uspio izboriti nastup u Q3, kao ni Alex Albon drugu utrku zaredom, na svom povratku u F1 umjesto Sergija Pereza u Racing Pointu.

Hamilton je okrenuo svoj Mercedes na izlazu iz Luffielda prilikom prvog izlazka na medium gumama u Q2, razbacujući šljunak po stazi, što je dovelo do crvene zastave i pauze u kvalifikacijama.

Svjetski prvak vratio se na stazu na istim gumama, s kojima će on, Bottas, Verstappen, Charles Leclerc i Lance Stroll započeti utrku, ali je završio iza svog kolege iz Mercedesa u Q2.

Ali Hamilton je odmah uzvratio s 1m24.616s u prvoj vožnji u Q3, pri čemu je Bottas zaostao 0.150s, a Verstappen više od sekunde. Bottas je tada postavio identično vrijeme na završnoj vožnji, ali Hamilton je već pronašao daljnjih 0,313s sa 1m24.303s da bi zapečatio svoj sedmi F1 pole na Silverstoneu.

Verstappen je popravio svoje osobno vrijeme, ali ostao je treći, još uvijek više od sekunde iza Hamiltona. Leclerc je kao vodeći Ferrari završio na četvrtom mjestu, ispred McLarenovog Landa Norrisa i Strolla iz Racing Pointa, koji se nije popravio u svojoj posljednjoj vožnji u Q3.

Carlos Sainz Jr zauzeo je sedmo mjesto ispred Renaultovog para Daniela Ricciarda i Estebana Ocona, a Sebastian Vettel zaokružio je prvih 10. Vettel će startati na mekšoj komponenti guma jer nije poboljšao svoje najbolje vrijeme u Q3.

Leclerc, Stroll i Ricciardo su pod istragom zbog incidenta u boksu na početku Q3, gdje je Ferrari pušten ispred Racing Pointa, koji je morao snažno kočiti, a Ricciardo izbjegavati potencijalni sudar.

Pierre Gasly propustio je drugi uzastopni nastup u Q3 jer je postavio identično vrijeme kao i Stroll, 1m26.501s, u zadnjim sekundama Q3-a, ali zato što je vrijeme Racing Pointa postavljeno prvo, pravila su da on prolazi dalje.

Albon je zauzeo 12. mjesto nakon što je u drugi put zaredom izbačen u Q2, što je uslijedilo nakon izlijetanja na drugom slobodnom treningu i propustio je većinu zadnjeg treninga zbog problema sa elektronikom.

Hulkenberg će započeti svoj povratak u F1 sa 13. mjesta jer, poput Albona, nije mogao dovoljno iskoristiti prelazak sa medimum na soft gume za zadnji pokušaj u Q2.

Daniil Kvyat završio je na 14. mjestu, ali će pasti pet mjesta niže na gridu zbog novog mjenjača, dok je George Russell opet stigao do Q2.

Sljedeća objava

F1: Infarktna završnica na britanskom Silverstonu

Lewis Hamilton preživio je dramatičnu završnicu nakon što mu se u posljednjem krugu utrke probušila guma i osvojio Veliku Nagradu Britanije ispred Maxa Verstappena, jer je isti problem sa gumama doživio i Valtteri Bottas te završio utrku na 11. mjestu. Vozači Mercedesa izgledali su izgledali potpuno nedodirljivi kroz većinu utrke, […]