F1: Hamiltonu 90. pole pozicija u karijeri, Williams sa oba bolida u Q2

Vozilica

Lewis Hamilton zauzeo je pole poziciju za Veliku Nagradu Mađarske ispred svog momčadskog kolege iz Mercedesa Valtterija Bottasa i dvojca iz Racing Pointa Lancea Strolla i Sergia Pereza. Iza četiri bolida s motorom Mercedesa bio je Ferrari, koji je ostvario svoj najbolji rezultat u kavlifikacijama ove sezone s petim i šestim, dok je Red Bull mogao tek do sedmog mjesta s Maxom Verstappenom.

Hamilton je postavio tempo na prvim vožnjama u Q3 nakon što su se i Mercedes i oba Racing Point vozača uspjeli probiti do posljednjeg dijela na srednjim gumama, na kojima će svi startati utrku u nedjelju.

Bottas je morao nadoknaditi zaostatak od 0,4 na zadnjim krugovima, a iako se ipak poboljšao, Hamilton je učinio isto i probio se do svog 90. F1 pole u karijeri s vremenom od 1m13,443s. Mercedesovi su jedini bolidi koji su se mogli probiti ispod vremena 1m14s, dok je treći Stroll zastao na 1m14.377s.

Perez je svoju prvu vožnju u Q3 izbrisao zbog kršenja ograničenja staze na izlasku iz zvoja 4, ali je u svom posljednjem krugu zauzeo četvrto mjesto. Sebastian Vettel pobijedio je Charlesa Leclerca petim mjestom, s tim da je Ferrari prvi od 10 najboljih koji će utrku započeti na mekim gumama.

Verstappen je završio na sedmom mjestu, gotovo sekundu zaostatka za Hamiltonovim najboljim vremenom, nakon što se požalio na rukovanje svojim RB16 u zavojima srednje brzine. McLarenski dvojac Lando Norris i Carlos Sainz Jr zauzeli su osmo i deveto mjesto, a Pierre Gasly iz AlphaTauria zaokružio je top 10.

George Russell bio je oduševljen što je u Q2 ušao drugu utrku zaredom, izjednačivši svoj najbolji kvalifikacijski rezultat a svoj je najbolji kvalifikacijski rezultat 12.-im mjestom. Kako bi Williamsovo slavlje bilo potpuno, pobrinuo se Latifi osiguravši da oba Williamsova bolida uđu u Q2. Prvi puta nakon Italije 2018.

Utrka je na rasporedu u nedjelju u 15:10 sati.

Sljedeća objava

Je li ovo najluđa garaža na svijetu? Ovakva kolekcija može se vidjeti samo na jednom mjestu

Britanski vlogger Shmee150 objavio je video u kojem nas vodi kroz kolekciju automobila ‘Ikonick’ u Miamiju na Floridi. Ova kolekcija automobila u privatnom vlasništvu je nevjerojatna i po veličini i, još više, zbog automobila koji se tamo  nalaze. Postoji preko 100 jedinstvenih vozila podijeljena u četiri različite sobe. Tu su […]