F1: Leclercu druga pobjeda za redom

Martin K.

Ferrari zvijezda Charles Leclerc pobijedio je na Red Bullovog vozača Alexa Albona i ostvario drugu uzastopnu pobjedu u virtualnom svijetu Formule 1 na Velikoj nagradi Kine. Leclerc je posljedni put, na svom debiju, na virtualnoj stazi Albert Park dominirao nad konkurencijom, međutim ovaj put je imao puno teži zadatak jer se na gridu našlo sedam vozača F1.

Leclerc je preuzeo prvu startnu poziciju od Williamsovog vozača Georgea Russela, koji je dobio 5 mjesta kazne zbog ilegalnog blokiranja u kvalifikacijama. To je promoviralo i Albona u prvi startni red zajedno sa Leclercom. Albon je uspio nadmašiti Charlesa te preuzeti vodstvo tijekom obaveznog zaustavljanja u boksu.

Iako su Albon i njegov momčadski kolega u Red Bullu, vratar Real Madrida Thibaut Courtois, činili sve što su mogli kako bi zadržali Ferrari iza svojih leđa, Leclerc je ponovno preuzeo vodstvo u 11. krugu utrke, stvorio malu prednosti i održavao ju sve do kraja utrke.

Drugo mjesto obilježilo je prvo postolje za Albona u ovoj virtualnoj seriji, dok je treći ciljem prošao Stoffel Vandoorne, koji je zaradio kaznu od 5 sekundi te prepustio mjesto pobjedniku utrke u Bahrainu Guanyu Zhou. Tom kaznom također je profitirao i Russell upisavši se na četvrtu poziciju, dok je Esteban Gutierrez sa Mercedesom završio na šestom mjestu ispred Louisa Deletraza.

Red Bullov junior Liam Lawson zauzeo je osmu poziciju, dok je Williamsov Niholas Latifi završio deveti nakon kazne Carlosu Sainzu Jr. zbog kračenja zavoja koja ga je dovela na deseto mjesto.

Slijedeća utrka bi se trebala voziti na Nizozemskom Zandvoortu, ali kako ta staza nije uključena u igri F1 2019 fanovi će aknetom odlučiti stazu za sljedeći virtualni Grand Prix.

Sljedeća objava

Vraćen stari sjaj - Ducati 250 Mach 1

Prvi stroj iz Bologne koji je osvojio trofej na Isle of Man TT bio je upravo 250 Mach 1 kada je Alistair Mike Rogers pobijedio, prvi i jedini put, u klasi 250 1969. godine. Sredinom 1960-ih, Mach 1 je vjerojatno bio najbrži motocikl sa 250 kubika koji ste mogli kupiti […]