F1: Hamilton ispred Bottasa, Verstappen treći za sutrašnju VN Španjolske

Vozilica

Bila je to privatna bitka za pole poziciju između dvojice vozača Mercedesa u kvalifikacijama za VN Španjolske, s vodečim čovjekom prvenstva Lewisom Hamiltonom na čelu sa 0,059sek ispred momčadskog kolege Valtteri Bottasa, u izuzetno vrućim uvjetima na stazi u Barceloni.

To je bio drugi tjedan zaredom da je gap između prve dvije pozicije 0,063sek ili niža, a Hamiltonov četvrti pole u šest utrka i 92. u karijeri, sa 150 startova u prvom redu.

Mercedes je u posljednjem desetljeću Barcelonu učinio vlastitom, uzevši šest puta oba mjesta u prvom redu u posljednjih sedam godina, i nisu pokazali znakove popuštanja tog tempa, jer su Hamilton i Bottas završili jednosatne kvalifikacije sedam desetinki sekunde brže od bilo koga drugo.

Max Verstappen, pobjednik posljednje utrke u Silverstoneu, bio je najbliži izazivač sa trećim mjestom, Nizozemac je postigao prvi top tri start u Španjolskoj u svojoj F1 karijeri.

Sergio Perez koji se vratio krenuo tamo gdje je i stao prije nego što je pozitivno testiran na Covid 19 s blistavim preokretom tempa koji ga je svrstao na četvrto mjesto na gridu, što je izjednačilo njegovu najbolju startnu poziciju u karijeri i jedno mjesto ispred kolege iz Racing Pointa, Lancea Strolla.

Drugi Red Bull Alexandera Albona zaokružio je prvih šest, ali bio je 0,5sek iza svog momčadskog kolege Verstappena u onom što je bio najveći deficit između momčadskih kolega koji su bili u Top 10.

Carlos Sainz pogriješio je u svojoj prvoj vožnji, ali oporavio se kako bi ugrabio sedmo mjesto u završnim sekundama, ispred svog McLaren kolege Lando Norrisa drugi put ove godine. Biti će to ujedno i Sainzov najbolji start u Španjolskoj od 2015. godine, kada je za Toro Rosso startao peti.

Charles Leclerc bio je vodeći Ferrari na devetom mjestu, a timski kolega Sebastian Vettel nije uspio izboriti Q3 drugu utrku zaredom.

Pierre Gasly bio je bolji od kolege iz AlphaTaurija, Daniil Kvyata, deveti vikend zaredom, jer je završio u prvih 10, a Kvyat je će startati dva mjesta niže na 12. poziciji.

Sljedeća objava

MotoGP: Dovizioso pobijedio u dramatičnoj utrci nakon velikog sudara Zarcoa i Morbidellia

Dan nakon što je objavio da neće nastaviti sa Ducatiem slijedeće sezone, Andrea Dovizioso osvojio je dramatičnu VN Austrije koja je prekinuta nakon samo osam krugova zbog stravične nesreće u kojoj su sudjelovali Johann Zarco i Franco Morbidelli. Morbidelli se sudario sa Zarcovim Ducatijem u ultrabrzom zavoju broj 2, pri […]