MotoGP: Prva pole pozicija za KTM i Pol Espargaroa

Vozilica

Pol Espargaro zauzeo je svoju prvu pole poziciju u karijeri i prvu za KTM otkad nastupaju u kraljevskoj klasi MotoGP-a nakon žestokih kvalifikacija za VN Štajerske. U sezoni u kojoj je KTM postigao svoju prvu pobjedu uz Brada Bindera, Espargaro je austrijskoj momčadi dao prvi pole u kvalifikacijama na domaćem tlu gdje 0,594sek dijeli prvi trojac.

Nakagami je Espargarov krug doveo u ozbiljnu opasnost zbog njegovog posljednjeg napora, ali vrijeme je poništeno jer je prekoračio granice staze, te tako nije ostvario najbolji rezultat karijere.

Ozlijeđeni Johann Zarco prošao je Q1, nakon što je preskočio treninge tokom petka jer nije mogao položiti kondicijski test operiravši zglob u srijedu. Postavljajući tempo u Q1, Zarco je zauzeo treće mjesto na svom Avintia Ducatiju, ali neće moći startati sa tog mjesta, već iz pitlanea, zbog kazne za izazivanje stravičnog sudara s Morbidellijem prošlog tjedna.

To će promovirati Suzukijevog Joan Mira u prvi red koji je završio Q2 četvrti ispred Pramacovog Jacka Millera, koji se borio sa bolovima u desnom ramenu zbog pada na trećem slobodnom treningu. Vinales je završio šest najboljih na Yamahi, pobijedivši drugi Suzuki Rinsa i Tech3-ovog Miguela Oliveiru.

Prošlotjedni pobjednik Andrea Dovizioso imat će pune ruke posla sa osme pozicije jer se kvalificirao deveti, a Quartararo je na svom SRT stroju kliznuo na 10. mjesto ispred Morbidellija i Danila Petruccija na Ducatiju.

Iker Lecuona nije imao sreće u Q1 kada ga je Petrucci po prvi put izbacio iz mjesta u Q2. Lecuona je sa svojim KTM-om završio ispred pobjednika Brna Brada Bindera, dok je Rossi tek na 15. mjestu nakon pada u zdanjem mjerenom krugu u Q1 na zvoju broj 9. Svi vozači koji nisu prošli Q1 će biti promovirani za jednom mjesto na gridu zahvaljujući Zarcovoj kazni.

Sljedeća objava

MotoGP: Marc Marquez otpisan za slijedećih 2-3 mjeseca

HRC je otkrio da se Marc Marquez neće moći vratiti MotoGP-u još dva ili tri mjeseca. Mnogi su očekivali da će se aktualna svjetski prvak vratiti u Misanu 13. rujna, no ekipa Repsol Honde sada je najavila puno duži vremenski period za njegov povratak na grid. Današnja izjava HRC-a objašnjava […]