MotoGP: Quartararou pole pozicija u dramatičnim kvalifikacijama

Vozilica

Fabio Quartararo srušio je vlastiti rekord kruga u Jerezu i tako osvojio prvu pole poziciju u 2020. u dramatičnim kvalifikacijama Velike Nagrade Španjolske. Quartararo je rano postavio vrijeme za dostizanje od 1m37.064s, koji je Marquez odmah nadmašio s 1m37.006s.

Vozač Petronas SRT-a zaronio je ispod grnice 1m37s u svom drugom letećem krugu, i vratio privremeni pole sa 1m36.993s, dok je Pramacov Francesco Bagnaia stavio svoj Ducati na treće mjesto unatoč susretu s sporijim Valentinom Rossijem u zadnjem zavoju.

Marquez se vratio na prvo mjesto sa 1m36.877s u prvom krugu svojeg drugog izlazka na stazu, premda je to pobijedio Maverick Vinales, koji je odvozio munjeviti završni sektor i imao vrijeme 1m36.844s.

Uz približno minutu do kraja, Pramacov Jack Miller bio je u krugu koji je bio izazov za pole poziciju, ali je doživio nesreću u 11. zavoju. Samo nekoliko sekundi kasnije, Alex Rins srušio se na istom mjestu i pružena mu je pomoć u kombiju hitne pomoći, dok se držao za zapešće.

Vinales se zadržao na drugom mjestu, a Marquez je zaokružio prvi red ispred Bagnaia – čije je četvrto mjesto najbolji kvalifikacijski rezultat. Miller će zajedno sa svojim momčadskim kolegom startati na petom mjestu, unatoč padu, a LCR Cal Crutchlow tek 0,001s zaostaje za njim na šestom mjestu.

Pol Espargaro stavio je svoj KTM na sedmu poziciju ispred tvorničkog Ducatia Andrea Doviziose, koji je Rins je bio deveti s Francom Morbidellijem, Rossijem, Joan Mirom i Binderom koji su kompletirali top 12.

Sljedeća objava

F1: Hamiltonu 90. pole pozicija u karijeri, Williams sa oba bolida u Q2

Lewis Hamilton zauzeo je pole poziciju za Veliku Nagradu Mađarske ispred svog momčadskog kolege iz Mercedesa Valtterija Bottasa i dvojca iz Racing Pointa Lancea Strolla i Sergia Pereza. Iza četiri bolida s motorom Mercedesa bio je Ferrari, koji je ostvario svoj najbolji rezultat u kavlifikacijama ove sezone s petim i […]