Najbolji u povijesti! Lewis Hamilton uzeo 92. pobjedu u karijeri

Martin K.

Rekordi su da se ruše! – izjava je legendarnog Michaela Schumarchera koji je sve do današnjeg dana bio čovjek sa najviše pobjeda u povijesti Formule 1. A današnji dan ulazi u povijest koju ispisuje jedan jedini – Lewis Hamilton.

Savršenom vožnjom u Portugalu i sa najvećeom prednošću ove godine nad drugoplasiranim, Lewis je došao do 92. pobjede u karijeri i zasjeo na prvo mjesto najboljih od najboljih. Ono što treba naglasiti Lewis još nije gotov, ove godine je na najboljem putu da uzme naslov prvaka i izjednači se sa sedmerostrukim rekordom Schumachera, a slijedeće godine ga možda i prestigne. Ostaje za vidjeti na koliko pobjeda će Hamilton stati do kraja karijerije kojoj se još ne nazire kraj.

Drugoplasirani je i ovog puta bio Bottas koji iako je dobro startao i bio ispred Hamiltona nije uspio naći dobar tempo i parirati Lewisu. Max Verstappen bio je standardno na trećoj stepenici pobjedničkog postolja sa svojim Red Bullom, a svog momčadskog kolegu, Albona, je i obišao za puni krug koji je završio na 12. mjestu.

Ferrari može zahvaliti Charlesu Leclercu jer ih on jedini drži u utrkama i izvlači maksimum iz bolida te je uzeo četvrto mjesto. Sebastian Vettel uspio je doći do jednog boda desetim mjestom.

Gasley se izvanrednom vožnjom probio do pete pozicije par krugova prije kraja kada je prestigao Pereza koji nije tako lako želio prepustiti poziciju. Perez je izgubio i poziciju od Sainza koji ga je prestigao krug prije kraja. Kvyat u drugom AlphaTauriu završio je kao devetnaesti, a Noris u Mclarenu kao trinaesti.

Dvojac iz Renaulta držao se zajedno pa su tako uzeli dobre bodove sa osmom i devetom pozicijom, Ocon ispred Ricciarda. Russell je ponovno bio bolji Williams i to za dosta, uzevši 14. poziciju u odnosu na 18. mjesto Latiffia. Raikonnen je sa Alfa Romeom bio prvi izvan bodova na 11. mjestu, a njegov momčadski kolega na 15.

Hass se i dalje bori sa formom pa su tako završili 16. i 17., a ovaj tjedan je i stigla potvrda da niti Roman ni Kevin neće nastaviti suradnju sa momčadi slijedeće sezone. Stroll sa svojim Racing Point bolidom je bio jedini koji nije završio današnju utrku.

Sljedeća objava

Yamaha R1 stavljena na dobrotvornu aukciju

Jedinstvena Yamaha R1 kojom se odaje počast preminulom svjetskom Superbike trkaču, Fabriziju Pirovanu, našla se na online aukciji kako bi prikupila novac za dobrotvornu organizaciju za istraživanje raka. Temeljen na standardnom 2020 R1, četverocilindrični superbike odjeven je u set ružičastih, plavih i bijelih oplata u znak sjećanja na desetu i […]